Dzień Eksperymentatora

Waga ciśnieniowa - działa na zasadzie ciśnienia - wypchnięta woda wskazuje Twoją wagę.
Wir wodny – urządzenie obrazujące wpływ siły dośrodkowej oraz siły tarcia na wodę w zamkniętym pojemniku
Wpływ oporu powietrza na wylatującą z butelki wodę.
Co się dzieje z szybko poruszającą się dużą ilością wody w zamkniętym naczyniu?
Pompa wodna - urządzenie obrazujące, jak tłokowa pompa wodna umożliwia czerpanie  wody

Dnia 5 października uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pana Adama Stelmaszyka uczestniczyli w Dniu Eksperymentatora. Impreza i charakterze naukowo – rozrywkowym miała miejsce w nowosolskim Parku Fizyki, miejscu, które na 4 hektarach mieści 46 urządzeń interaktywnych o przeznaczeniu edukacyjnym, dzięki których wykorzystaniu można ukazać wybrane prawa oraz zjawiska fizyki. Gospodarze przedsięwzięcia wraz z jego uczestnikami przeprowadzili w tym dniu szereg ciekawych doświadczeń z zakresu mechaniki, akustyki, hydrostatyki, czy optyki. Nasza szkoła miała sposobność wykorzystać urządzenia hydrostatyczne i pokazać zwiedzającym interesujące doświadczenia z zastosowaniem poszczególnych urządzeń. Przez kilka godzin trwania imprezy przy stanowiskach powierzonych kożuchowskiej Piątce przewinęło się około tysiąca uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu nowosolskiego. Prezentowane przez nas doświadczenia okazały się na tyle ciekawe, że przyciągały całe rzesze dociekliwych nastolatków. Przy akompaniamencie przepięknej pogody nasza młodzież spisała się na medal. Oto niektóre z pokazów:

Serdeczne podziękowania należą się panu Adamowi Stelmaszykowi, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem wszystkich prezentowanych doświadczeń oraz grupie uczniów z klasy I technikum logistycznego w osobach: Braszka Agata, Molenda Jakub, Pawłowicz Krzysztof oraz Powchowicz Ewa.

5 października młodzież Piątki w Parku Fizyki