Logistycy na obozie zawodowym w Międzyzdrojach

Treść: 

W dniach 24 – 30 września piętnastoosobowa grupa logistyków z klasy II TL oraz III TL pod opieką pani Małgorzaty Antosik i pani Doroty Szefler uczestniczyła w  obozie zawodowym pod nazwą „Innowacja: zaplanuj sobie przyszłość, logistyku!” w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosolskim. Celem przedsięwzięcia było m.in. rozbudzenie aktywności i kreatywności uczniów, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, kształtowanie i wzmacnianie kompetencji pożądanych na rynku pracy poznawanie sposobów aktywnego wypoczynku, korzystając z walorów krajobrazowych i pogodowych. Prócz atrakcji turystycznych zaplanowanych przez organizatorów obozu miały miejsce ciekawe zajęcia służące budowaniu zespołu pt. „Jak skutecznie komunikować się i współpracować w zespole? Trening kompetencji personalnych i społecznych dla logistyków”. Młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez panią Małgorzatę Antosik. W sposób praktyczny i bezpośredni uczniowie ćwiczyli, w tym także doskonalili swoje umiejętności personalne. W opinii młodzieży zajęcia przebiegały pod hasłem dobrej zabawy, pożytecznej aktywności oraz sprzyjały integracji i owocnej pracy w grupie. W trakcie zajęć młodzież mogła zgłaszać swoje pomysły, wykazać się inicjatywą, swobodnie doskonalić swoją kreatywność, poszukiwać nowatorskich rozwiązań w sytuacjach zadaniowych, z którymi przyszło im się zmierzyć. 

Obóz zawodowy w Międzyzdrojach był cudowną przygodą, która połączyła wypoczynek, rozrywkę, ciekawość poznawczą i wędrówkę po wielu interesujących turystycznie obiektach z nauką oraz doskonaleniem kompetencji personalnych. Jest również dowodem na to, że uczyć można się także poza murami szkoły, w sposób przystępny, otwarty i równie owocny, jak w szkole.

Wśród przygotowanych do zwiedzania atrakcji na uwagę zasługują:  Woliński Park Narodowy z rezerwatem żubrów, jako główną atrakcją; Truskawkowy Raj, czyli park rozrywki u naszych sąsiadów Niemców; Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie; Fort Gerharda. Wszystkie te miejsca oferowały ciekawostki i dobrą zabawę, wyzwalały wśród uczestników wiele emocji. Nie zabrakło dyscypliny i pełnej humoru musztry, oferowanej przez przewodnika w Forcie Gerharda, ekstremalnej jazdy na zjeżdżalni w parku rozrywki, czy żmudnego poszukiwania skandynawskich bogów w osadzie wikingów.

Wśród uczestników wyjazdu na obóz zawodowy do Międzyzdrojów panował dobry nastrój, a najczęstszymi epitetami  używanymi do opisania pobytu były: super zabawa, fantastyczna atmosfera, udana integracja, ciekawe atrakcje turystyczne, aktywny wypoczynek.

Uczestnikami obozu byli uczniowie: Czubińska Aleksandra, Marduła Klaudia, Pawłowicz Weronika, Pleśnierowicz Jakub, Wójcik Marlena, Dobrewski Kamil, Foterek Liwia, Górski Adrian, Kulwas Dominik, Marek Konrad, Molenda Barbara, Morman Marcelina, Paszko Konrad, Sasin Daniel, Sychowska Iwona. 

 

Grupa 15 osób przez 7 dni była uczestnikiem obozu zawodowego
Tagi: 
ZSP nr 5 im. Leszka Kołakowskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NR 5 IM. LESZKA KOŁAKOWSKIEGO
W KOŻUCHOWIE
wspomagane przez open source