Niespodzianka dla pensjonariuszy DPS-u

Miłą niespodziankę przygotowali z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 oraz Gimnazjum Samorządowego pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Wspólnymi siłami wykonali oni dla każdego mieszkańca urokliwe paczki-niespodzianki. To dzięki zgranej współpracy pedagogów tych kożuchowskich  placówek oświatowych, dobroci serc młodych ludzi i głębi zrozumienia dla potrzeby bliskości, w tym jakże ważnym dla każdego człowieka okresie przedświątecznym, powstały piękne upominki. Nie zabrakło w nich typowych symboli świątecznych, czyli aniołów, opłatka, sianka, ciastek w kształcie choinki oraz pięknych życzeń bożonarodzeniowych. Od kilku lat tradycją uczniów kożuchowskiej Piątki jest pamięć o podopiecznych Domu Pomocy Społecznej - osobach starszych, schorowanych i samotnych, którzy stali się nam szczególnie bliscy i dla których z okazji świąt staramy się przygotować miłą niespodziankę. Cieszymy się, że w tym roku dołączyli do nas młodsi koledzy z gimnazjum, dzięki którym udało nam się podtrzymać ten piękny zwyczaj, za co jesteśmy im serdecznie wdzięczni.

Dzięki współpracy naszych uczniów i gimnazjalistów udało się przygotować prezenty dla podopiecznych DPS-u