Szkolny Konkurs Ortograficzny

Na dzień 26 stycznia, zgodnie z kilkuletnią już tradycją szkoły, zaplanowany został Szkolny Konkursu Ortograficznego pod hasłem Szkolny Mistrz Ortografii. Organizatorzy konkursu zaplanowali przeprowadzenie w tym dniu dyktand wśród uczniów wszystkich klas technikum oraz w klasie pierwszej szkoły branżowej. Uczniowie klasy II oraz III Az zasadniczej szkoły zawodowej przystąpią do napisania dyktanda w poniedziałek 29 stycznia. Z każdej klasy troje uczniów z najlepszymi wynikami zostanie zakwalifikowanych do kolejnego II etapu konkursu, którego celem jest nie tylko wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii, ale również udział w powiatowych eliminacjach konkursu ortograficznego, do którego zapraszane są kilkuosobowe grupy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego.

Serdecznie zachęcamy

Agnieszka Jacków-Dąbrowska

Dorota Szefler

O tytuł Mistrza Ortografii walczyć będą uczniowie w tegorocznym konkursie ortograficznym