Tematy na prace zaliczeniowe -2LOD,3 LOD.

2 LOD:

1.Od Karusi do Jacka Soplicy-ewolucja bohatera romantycznego.

2.Romantyczne pierwiastki w literaturze i sztuce epoki.Omów ,odwołując się do wybranych tekstów kultury.

3. Udowodnij ,że Pan Tadeusz to utwór o pokrzepieniu serc.

4.Odwołując się do wybranych utworów, omów romantyczną koncepcję poety i poezji.

3 LOD:

1.Symbolizm w literaturze i sztuce Mlodej Polski.

2. Postawa K.Przerwy-Tetmajera i L.Staffa wobec dekadenckich przejawów epoki (omawiając zagadnienie odwołaj się do przykładów literackich).

3. Przedstaw bohatera i problematykę powieści J.Conrada -Jądro ciemności.

4.W jaki sposób rozumiesz bezdomność bohaterów powieści S.Żeromskiego? Odwołaj się do przykładów.

Należy wybrać jeden z temató i oddać w formie pisemnej do 10.01.2014r.

Kategoria wpisu: