Obrazek użytkownika cytrynek

Piątka w projekcie eTwinning

Nasza szkoła bierze udział w programie europejskim eTwinning. eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą z Francji.

Wynikiem tej współpracy jest powstały plan projektu, oraz uzyskanie akceptacji do realizacji tegoż projektu przez Biuro Akcji eTwinning. Tytuł projektu:”Francja i Polska poznają się przez język niemiecki” ma na celu bliższe poznanie się , promowanie języka niemieckiego, kultury krajów, przybliżenie partnerom swoich krajów, kształtowanie postaw kreatywnych, rozbudzenie potrzeby uczenia się przez całe życie oraz zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych.

Działania wykonywane w ramach tego projektu: wymiana mailowa, stworzenie strony swojego miasta, nagranie filmu o szkole itp. Językiem komunikacyjnym w tym projekcie jest język niemiecki, a więc uczniowie będą mieli okazje wykorzystać to czego się nauczyli w praktyce oraz wzbogacić swoja wiedzę i umiejętności.

Uczniowie zaangażowani w projekt trzymają odznakę eTwinning (eTwinning Label): Karol Ochota, Marzena Pikulska, Agata Ogrodnik, Monika Urbańska, Magda Obermuller, Artur Pilarz, Jakub Oznarowicz, Kamil Czura, Aneta Sarnowska, Paweł Sztopel, Wojtek Janusz, Alina Pastor, Mariusz Florczyk, Kinga Dytko, Adrian Hajder, Wojtek Strączek.

Piątka w projekcie eTwinning