Obrazek użytkownika cytrynek

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

W roku szkolnym 2011/2012 Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymała uczennica klasy II Technikum informatycznego Angelika Kuleta. Chcąc bliżej poznać Angelikę, jej zainteresowania, pasje i przepis na sukces musicie koniecznie przeczytać poniższy wywiad ze stypendystką.

Angelika podczas uroczystości wręczenia stypendiów

Zainteresowania: Moje zainteresowania są bardzo wszechstronne i dotyczą zarówno nauk ścisłych, jak i humanistycznych. Pasje poznawcze związane są przede wszystkim z wybranym przeze mnie kierunkiem kształcenia, a mianowicie z informatyką. Szczególnie bliskie  są mi takie zagadnienia, jak: programowanie, grafika i tworzenie stron. Ponadto w obszarze moich zainteresowań jest muzyka(m.in. gra na keyboardzie, gitarze), taniec, poezja, literatura fantastyczna oraz sporty ekstremalne. Ważne miejsce w moim życiu zajmuje królowa nauk - matematyka.

Plany na przyszłość: W najbliższej przyszłości planuję przede wszystkim jak najlepiej (perfekcyjnie) zdać egzamin maturalny, który będzie niewątpliwie wstępem do rozpoczęcia przeze mnie wymarzonych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalność - produkcja gier wideo). W odległej przyszłości przymierzam się do założenia własnej firmy.

Przepis na sukces: Uważam, iż podstawą do osiągnięcia sukcesu w nauce jest znalezienie własnej, przystępnej i dogodnej metody na szybkie przyswajanie wiedzy. W dalszej kolejności jest to gotowość do poświęceń, brak lęku przed nowymi wyzwaniami i oczywiście motywacja, którą może stanowić choćby zrealizowanie planów życiowych i zawodowych. Niewątpliwie ważne jest, abyśmy umieli czerpać satysfakcję z osobistych dokonań oraz sumiennie i rzetelnie dążyć do wytyczonych sobie celów. Na co dzień nie ograniczam się tylko i wyłącznie do uzyskania dobrych ocen, lecz stawiam na zdobywanie wiedzy, która przydatna mi będzie w przyszłości oraz rozwijanie wszechstronnych zainteresowań i pasji, które posiadam. W mojej opinii sukces w nauce nie musi wcale oznaczać ciągłych wyrzeczeń, rezygnowania z pasji, ale z pewnością wymaga od nas uczniów dobrej, przemyślanej organizacji pracy własnej i pożytecznego zaplanowania czasu, przeznaczonego zarówno na naukę, jak  i relaks.

Stypendystka Premiera 2012