Kierunek technik informatyk

Zajęcia z UTK
Zajęcia z UTK
Zajęcia z UTK
Zajęcia z UTK
Zajęcia z Robotyki - programowanie układu
Zajęcia z Robotyki - montaż układu
Zajęcia z Robotyki - montaż układu
Wycieczka do Poznańskiego Centrum Superkomputerowego
Treść: 

Wiele osób kończących gimnazjum oraz osób dorosłych chcących dalej się doskonalić zawodowo zastanawia się nad wyborem odpowiedniego kierunku kształcenia. Kierunku, który dawał by im dużą satysfakcję i gwarantował stałą i dobrze płatną pracę. Kierunki techniczne, w tym przede wszystkim kierunek technik informatyk z pewnością spełniają te wymagania.

Oglądnij film z zajęć na kierunku

Kierunek technik informatyk nowa sól

Zastanówmy się przez chwilę: "Jakie korzyści przyniesie mi nauka na tym kierunku? Oraz, gdzie można po jego ukończeniu znaleźć pracę?"

Technik Informatyk zajmuje się:

 • projektowaniem stron www (zapoznaje się z technologiami: PHP, CSS, JavaScript),
 • tworzeniem grafiki reklamowej (plakaty, wizytówki, ulotki),
 • tworzeniem aplikacji komputerowych w tym gier,
 • składaniem, konfigurowaniem i naprawą sprzętu,
 • wdrażaniem oprogramowania komputerowego,
 • opracowywaniem i ulepszaniem komputerowych systemów informacji (tworzenie sieci, instalacja i konfiguracja różnego rodzajów serwerów).

 Doświadczeni technicy informatycy pracują w firmach zajmujących się:

 • tworzeniem aplikacji internetowych,
 • projektowaniem materiałów reklamowych,
 • tworzeniem aplikacji komputerowych,
 • naprawą sprzętu komputerowego,
 • tworzeniem sieci komputerowych

Kwalifikacje zawodowe

Nowa podstawa programowa mówi o tzw. kwalifikacjach zawodowych. Na kierunku technik informatyk są 3 kwalifikacje:

Kwalifikacje zawodowe dają możliwość zdobywania wiedzy etapami. Załóżmy, że pracodawca wymaga od nas umiejętności projektowania sieci komputerowych wówczas potrzebujemy kwalifikacji E.13 Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami. Wystarczy, że przedstawimy pracodawcy odpowiedni certyfikat mówiący o posiadaniu danej kwalifikacji aby móc starać się o posadę.

Oczywiście pełnię szczęścia uzyskujemy po zdobyciu wszystkich kwalifikacji i posiadaniu tytułu technika informatyka, ale mimo wszystko możemy cieszyć się kwalifikacją i pracą oraz jeśli jesteśmy osobą dorosłą w trakcie nauki także pracować.

Dodatkowo dyrektywa 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005 w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych daje możliwość każdemu obywatelowi państwa członkowskiego UE uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego lub działalności w państwie członkowskim innym niż to, w którym uzyskał kwalifikacje zawodowe.

Czyli nasze kwalifikacje są pełnoprawne do tego aby starać się o pracę we wszystkich krajach UE np: w Wielkiej Brytanii, w Niemczech itp.

 Posiadamy także kierunek Technik Informatyk z innowacją wojskową. Aby dowiedzieć się więcej o kierunku kliknij na ilustrację.

Kategoria wpisu: 
ZSP nr 5 im. Leszka Kołakowskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NR 5 IM. LESZKA KOŁAKOWSKIEGO
W KOŻUCHOWIE

wspomagane przez open source